Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9445643



*

nr 944 5643


Berndt Wennström

(f. 1945), Sverige


Färglitografi, Berndt Wennström (f. 1945), 173/380, Figurer, motivet: 33 x 47


Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 februari 2015
kl 20:50:50


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/2 17:37:58 1      500 kr
23/2 18:47:11 2      200 kr
23/2 18:47:11 1      250 kr (Budbetjänt)
23/2 20:30:21 1      Vinnande bud
23/2 20:45:21 3      450 kr
23/2 20:45:21 1      500 kr (Budbetjänt)
23/2 20:45:50 3      600 kr
23/2 20:45:50 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Berndt Wennström

Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Berndt Wennström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: berndt wennström figurer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr